Nová sezóna 2023

Kvapem se nám blíží začátek sezóny. Od dubna by jsme měli začít trénovat venku na hřišti pokud počasí dovolí.

Děti
V letošním roce by děti měli odehrát soutěže žáků U13, Kadetky U16 a Kadeti U16. Rozpis je zde https://www.amasoma.cz/?page_id=108

Ženy
Odehrají svojí soutěž PPŽ. Rozpis je zde https://www.amasoma.cz/?page_id=23900

Muži
Letos budou hrát PPM a také turnaje 3.ČSLM. Rozpis je zde https://www.amasoma.cz/?page_id=110

Tréninky v tělocvičně na 7.ZŠ

Trénink Ženy každé úterý od 1.11 18:30 do 20hod do 28.3.2023

Trénink Kadeti každou středu od 2.11 18:30 do 20hod do 29.3.2023

Trénink Muž každý pátek od 4.11 18:30 do 20hod do 31.3.202

Amasoma vs Pikes

28.8. jsme zahájili podzimní část našich utkání. Prvním soupeřem byl tým Pikes Praha. Oba zápasy byli velmi vyrovnané. První zápas jsme nezačali vůbec dobře a prohrávali jsme v první směně už 5:0. Postupně jsem přidávali body až v poslední směně jsem výsledek vyrovnali na 7:7. V prvním tiebraku neudělal žádný tým bod. V druhém už se lépe dařilo týmu Pikes, dali dva body a vyhráli 9:7.

Druhý zápas jsme se snažili aby jsem nedělali moc chyb. I když jsme prohrávali 5:2 nevzdali jsme to. Nakonec se nám v poslední směně otočit výsledek na 7:6. Soupeř měl v dohrávce poslední směny plné mety na 2 auty, ale nakonec jsme ten důležitý třetí aut zahráli a vyhráli jsme.

Býčí Žlázy vs Amasoma Příbram

V neděli 26.6. jsme se utkali s týmem Býčích Žláz na jejich domácím hřišti na Krči v Praze. Jsem nadmíru spokojeni jak naše dva zápasy dopadli. Dvě vítězství, další dva body do tabulky
1. Zápas Býčí Žlázy x Amasoma Příbram 3:6
2. Zápas Amasoma x Býčí Žlázy 15:7

Amasoma vs Kotlářka

V sobotu jsme se utkali s týmem Kotlářka Praha. První zápas jsem dlouhou dobu vedli o 5 bodů. Vypadalo to že zápas zvládneme v klidu dohrát. To se bohužel nestalo a na začátku 7 směny jsme obdrželi 7 bodů a rázem jsme prohrávali o 2 body. Naštěstí v dohrávce 7. směny jsme stačili vyrovnat. V tiebreaku jsme nakonec uhráli těsné vítězství 11:10.

Druhý zápas byl více vyrovnaný než ten předchozí. Body se přelévali z jedné strany na druhou. Jednu chvíli jsme vedli my a pak zase Kotlářku. V páté směně jsme bohužel udělali chyby v poli a na pálce jsme už výsledek neotočili na svou stranu a prohráli jsme 18:12.

3.ČSLM

11 a 12.6 jsme pořádali softbalový turnaj 3.ČSLM. Na naše hřiště dorazili týmy Hladových hrochů ze Sezimova Ústí, Hroši z Havlíčkova Brodu a Smog Devils z Kadaně. Porazili jsme týmy ze Sezimáku a z Kadaně. Hrochy z Havlíčkova Brodu jsme neporazili. Nakonec jsme v základní tabulce skončili druhý. Finálový zápas jsme tedy odehráli znova s týmem z Havlíčkova Brodu 7:6 pro Hrochy. Vítězem turnaje se stali Hroši z HB, na 2.místě Amasoma, 3 místo tým z Kadaně a 4 místo HH ze Sezimáku. Turnaj se vydařil.

Softballový turnaj v Příbrami

11 a 12.6 pořádáme turnaj 3.ČSLM v Příbrami. Přijďte nás podpořit na náš plácek u Hypernovy. Začínáme 11.6 v 11hod zápasem proti Hladovím hrochům B. Další zápas od 15hod proti Hrochům B z Havlíčkova brodu. Poslední zápas ve skupině hrajeme 12.6 od 9:30 z Kadaní a pak nás bude čekat buď finále nebo boj o 3.místo. Těšíme se na Vás

Muži vs Reprezentace žen ČR

Za přítomnosti mnoha diváků proběhlo na hřišti Amasoma Příbram softballové utkání mezi Českou reprezentací žen a družstvem našich mužů. Po vyrovnaném průběhu vyhrály reprezentantky těsně 2:0, což je pro nás velký úspěch.

Toto utkání posloužilo ženám jako příprava na Mistrovství Evropy, které se koná ve Španělsku. Cílem našich reprezentantek je účast ve finále, nejlépe s vítězným koncem.

Celá akce se velmi líbila a od reprezentačního vedení je zájem o jeho opakování.

TJ Amasoma Příbram vs PV Praha

V sovotu 9.10 jsme odehráli dvojutkání v softballe proti PV Praha. S tímto soupeřem jsme vedli výborné souboje v 2.lize. 1.zápas byl vyrovnaný až do konce výhra 11:10. Druhý zápas uz byl o něco jednoznačnější výhra 20:8